Ajalugu


MTÜ Maria ja lapsed on loodud 2002. a. MTÜ asutajaks on Maria Minhof.
Maria on ukrainlanna, kes on Eestis elanud juba üle 45 aasta. Ta on kasuemaks olnud paljudele vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele üle 15 aasta. Maria on naine, kes on MTÜ Maria ja lapsed arengusse andnud esimese 10 aasta jooksul väga suure panuse ning on kuulutatud uhkusega meie MTÜ auliikmeks.


2003 a alustas meie MTÜ asenduskoduteenuse pakkumist.

2003-2009 a pakkusime oma MTÜs asenduskoduteenust 8 lapsele. Asenduskodus oli üks pere, mis tegutses Maria Minhofi eramajas.

2009 - 2010 a laiendasime MTÜ teenuse mahtu ning alustasime asenduskoduteenuse pakkumist kokku 16 lapsele kahe perena. Koostöös Tudulinna vallavalitsusega renoveerisime vana Tudulinna lasteaia maja ruumid, ning asenduskodu kolis Maria Minhofi eramajast värskelt renoveeritud Tudulinna vallale kuuluvasse majja, ruumid saime vallalt tasuta üürile. Majas on kas eraldi korteri tüüpi kodu kokku 16 lapsele. Ühes peres saab koos elada kuni 8 last.

2011 a novembris laiendasime asenduskodu veelgi ning hakkasime asenduskoduteenust lisaks majas toimetavatele peredele pakkuma ka lähedal asuvas kortermaja korteris, mille samuti Tudulinna vallalt tasuta üürile võtsime. Ruumid renoveerisime ja sisustasime Lions Klubi Tallinn Eesti I meeskonna rahalise toetuse abil ning seejärel sai sellest korterist kodu veel 6 lapsele. Teenuse pakkumist alustasime siis kokku juba 22 lapsele. Asenduskodus hakkas koos toimetama kolm eraldi peret.

2017 a ostsime MTÜ-le juurde maja Rakvere linna, Majja lõime tingimused veel ühe asenduskodu pere tarvis. Majas alustasime asenduskoduteenuse pakkumist 6 lapsele ning lisaks rajasime maja esimesele korrusele turvakodu hätta sattunud lastele. Alates 2017a hakkasime oma MTÜs asenduskoduteenust pakkuma juba kuni 28 lapsele ning lisaks ajutist abi hätta sattunud lastele turvakoduteenuse näol.

2018 a algul alustasime MTÜ juhatuse liikmetena raskustesse sattunud peredele tugiteenuste väljatöötamisega. Lions Klubi Tallinn Eesti I toetusel alustasime pereteraapia õpinguid ning arendasime koostööd kohalike omavalitsustega, et pakkuda perenõustamist ja tugiisikuteenust raskustesse sattunud lastega peredele.

2018 a sügisel arendasime Euroopa Sotsiaalfondi toetuse abil Rakvere majja ka lastehoiu, kus koduselt hubases keskkonnas pakume lastehoiuteenust korraga kuni 5 lapsele. Sihtgrupiks on kõik virumaa pered kus kasvamas väikesed lapsed, kel vajadus lastehoiuteenusele.

2020a kevadel ostsime MTÜle juurde ühe imearmas koduse maja Rakvere linnas Pähkli tänaval  ja juba suvel avasime seal perekodu. Sellest majast sai uus ja hubane kodu 6 vahvale lapsele. 

2020a suvel kohandasime Tedre majas tegutsenud perekodu pere suure abivajadustega noortele, sellest sai pere kus alustasid miljööteraapilist raviteekonda meie juurde elama tulnud 4 noort, kes vajavad lisatuge rohkem kui teised nende ealised. 
2020a meie kaks vahvat perenõustajat lõpetasid pereteraapia II astme koolituse ja alustasid tööd superviseeritavate pereterapeutidena. 

2023a kolisime ühe meie Tudulinna pere elama päris oma majja Rakvere linnas Lääne tänavale. 

Kõik eelnevad tegevused on toimunud, et parendada ning arendada meie MTÜ tegevust.
Kõigis arendus- ja kasvatustegevuses lähtume miljööteraapilisest lähenemisest ja lapsepõhisest mõtteterast:
Hoia mind,
            hooli minust
                            ja aita mind ellu
                                                     ning õpeta mind elama ja aita mind mõista!Perekodu personali ühine eesmärk on luua miljööteraapiline keskkond, kus lapsed ja töötajad on võrdväärselt osalevad partnerid igapäevastes tegevustes.

Perekodu missiooniks on pakkuda läbi miljööteraapilise lähenemise ja professionaalsete töötajate pühendumise võimalusi laste kujunemiseks ausateks, töökateks ja hoolivateks ning enesega toimetulevateks täiskasvanuteks.

Meie visioon:
MTÜ Maria ja lapsed on ühiskonnas tunnustatud organisatsioon, kus on välja kujunenud lapse ja töötaja sõbralik keskkond, mis koosneb erinevatest peresid toetavates sotsiaalteenusetest ja hästitoimivatest laste vanust ja arenguvajadusi arvestavatest perekodu peredest. Kogu asutus lähtub oma tegevuste planeerimisel ja elluviimisel miljööteraapilistest põhimõtetest.