2023

Detsember
Ootasime päkapikke ja uurisime jõuluvana toimetusi.
Külastasime tänu SEB Heategevusfondile Tallinnas balletti etendust "Pähklipureja".
Tegime hoolikalt käsitööd ja müüsime imeilusaid jõulukaunistusi Ülemiste Keskuse jõululaadal Topeltkink.
Meie perevanemad läbisid vahva supervisioonipäeva.
Käisime ravikodu meeskonnaga kohtumas terapeut Jaana Saarega, et saada uusi mõtteid kuidas püsida töös õigel suunal.
Küpsetasime ja pakendasime hoolikalt vahvaid ja säravaid piparkooke, et meie pikaaegne sponsor Mariine Auto saaks neid oma esindustes klientidele jagada.
Külastame mitut vahvat jõulumaad ja üks meie pere jääb isegi jõulumaale ööbima, et teada saada mida päkapikud ja jõuluvana öösel teevad.
meile sõidab suure ja vahva jõuluautoga külla Jõuluvana Preedik.
Meile tulevad külla uued sõbrad, kes tegelevad Lääne-Virumaal Cane corso koerte kasvatamise ja aretamisega. Nüüd saame ka meie nende koertega põgusalt tutvuda ja ühiselt uudistada kuidas teha ise muusikat.

November
Osalesime Kuldse Kartuli asendushooldusvaldkonna tänuüritusel, kus meie Pähkli pere sai Aasta meeskonna tiitli ja kus meie üks Tudulinnas töötav perevanem regina sai aasta töötaja nominendina tunnustuse. Oleme tõeliselt õnnelikud, tänulikud ja uhked. 
Meie asutuse juht osales juhi kompetentsimudeli rakendamise koolitusel ja läbis  coachingu, et ikka juurde õppida .
Tegime ühe ägeda aastalõpu meeskonnapäeva  Laitse lossis.
Meie suure abivajadusega noortega tegelevad perevanemad osalesid asutuste ülesel supervisioonipäeval Tallinnas.
Vaatasime noortega Tartu sadamateatris etendust "Mitte midagi", etendus oli tõeliselt raske kuid mõtlemapanev.
Meie juht osales ELNHÜ juhtide üldkoosolekul, kohtus seal ka sotsiaalkaitseministri ja sotsiaalministeeriumi ning sotsiaalkindlustusameti esindajatega, toimusid sisukad valdkonnapõhised arutelud. 
Nii meie personal kui noored ja ka mõned lapsed osalesid Imago suhtluskoolitusel, koos kogeti, arutleti, kuulati. 
Meid külastas Marta Vaarik, kes tegi oma järgmise dokumentaalfilmi jaoks meie töötajate ja noortega vahvaid, tõsiseid ja sisukaid klippe ja intervjuusid noorte elust, kus vahel on keerukust rohkem kui kõike muud. 
Meid külastasid Kohtla-Järve linnavalitsuse  ja peipsiääre valla lastekaitsetöötajad.
Osalesime ja saime võimaluse panustada koostöös Tallinna Lastekodu meeskonnaga kasuperede toetamisprotsessi, pakkudes peretoetaja  ja pereteraapia teenust peredele, kus kasvamas südames sündinud lapsed.  

Oktoober
Meid ja meie lapsi  külastas Rakvere linna lastekaitsetöötaja.
Meie perevanemad koos lastega osalesid Imago koolituspäeval ja veetsid kvaliteetaega 1-1 lähenemisega.
Nautisime koolivaheaega, puhkasime, hullasime ja tegime igasugu huvitavaid asju: käisime mängutubades, kinos, ujulas, teatris ja veetsime palju aktiivseta ega õues :)
Meie juht jagas meie asutuse töö kaudu praktilisi teadmisi miljööteraapiast  KLAT meeskondade koolitusel.
Meie meeskond läbis taas vahva päeva supervisiooni lainel.
Meie asutuse juht jagas oma tööalaseid teadmisi ja kogemusi Tallinna Lastekodu poolt korraldatud üritusel HAKU teemal "Lapsed, kes kuhugi ei sobitu"

September
Alustas kaks meie pisikest  neiukest oma esimest koolitee aastat ja viis meie noort alustasid põhikooli lõpuklassi ja kaks kutsekooli viimase õppeaasta teekonda. Ärevust, saginat ja uudistamist oli sel kuul küll küllaga.
Võtsime vastu Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö õpilasi, kes läbisid meie asutuses vaatluspraktika päevi.
Osalesime asenduskodude töötajatele mõeldud EATL Sügiskoolis, kus läbisime mitmeid huvitavaid loenguid ja töötubasid. 
Meie juht osales ELNHÜ üldkoosolekul ja ELNHÜ poolt korraldatud juhtimiskoolitusel.
Koostasime oma asutuse põhised elulooraamatud meie perekodu lastele, et võimalikult täpselt ja lapsesõbralikult igaühe oma individuaalne  lugu koos vahvate seikadega kirja saaks :)
Meid külastas Tõrva lastekaitsetöötaja. 

Juuni-Juuli - August
Nautisime suve, veetsime palju aega mere ja järve ääres mõnuledes ja veerõõme nautides. Õppisime hoolikalt sup laudadega sõitmist, osavamad läbisid ka mitmeid sup-laua matku. 
Osalesime oma ühe vahva noorega Rakveres ÄKK õppuspäeval, tegime sisukat koostööd politsei ja päästeametiga Osalesime  kahe töötoa juhtimisel ja aitasime ka politsei töötoas usinasti kaasa, et õpetajad saaksid oma kõikvõimalikud oskused ikka ja jälle proovile panna. Jagasime oma teadmisi terapeutilisest puhkusest ja enesesse vaatamisest ning tutvustasime põgusalt ka AART programmi.
Ehitasime ja kujundasime meie uut perekodu maja Rakveres Lääne tänaval, et meie ootushimuline pere saaks kooli alguseks oma uude koju kolida. 
Lääne maja külastas nii päästeamet kui terviseamet, et veenduda kas kõik on ikka nii nagu peab.
Meie noored osalesid Siguldas toimunud rahvusvahelistel pesapallivõistlustel, lisaks käidi korduvalt võistlemas ka Kostiveres.
Meie üks pere osales seoses noore KLAT teenuselt naasmisega  taastava õiguse protsessis, oli igati huvitav ja õpetlik kogemus meie kõigi jaoks. 
Lapsed osalesid mitmes huvitavas suvelaagris üle Eesti, laste lemmikuteks osutusid seekord Taevaskoja ja Toolse noortelaagrid. 
Käisime noortega Tallinnas, kus   saime ainulaadse võimaluse tutvuda V-shapes Nordic OÜ kontoritöö ja tootmistöö poolega ning saime uudistada ja tunda end oodatuna ka Lextali Advokaadibüroos ja lõpuks saime ringi piiluda ja lähedalt näha Sõle 14 ärikeskuse arendustööd.  Meie noortega jagasid oma lugusid vandeadvokaat Urmas Ustav, ettevõtte juht Indrek Ustav, tegevjuht turundusmaailmast Karl Multer, näitleja Oskar Seeman, ettevõtja Aleksander Seeman, kinnisvara ettevõtjad Karl Ader ja Reimo Metsküll ning vandeadvokaat Magnus Braun.
Meie lastehoidu külastas Sotsiaalkindlustusameti järelevalve ametnik, läbisime kontrolli ja saime tõdeda, et kõik on nii nagu peab. 
Käisime uudistamas Laulupeo tegemisi.
Käisime sõitmas kartidega ja tegime proovi ka mitmetel seiklusradadel ja katsteasime oma oskusi erinevates seiklusparkides. 

Mai 

Tähistasime volbripäeva, lustisime ja uurisime nõidusliku maailma võlusid, proovisime ka luuaga sõitu :)
Perevanemad läbisid terapeut Tuuli Vellamaa juhendmaisel perepõhised supervisioonikohtumised, ikka selleks, et koostöö laste kasvatusprotsessis sujuks veelgi paremini.
Meil toimub suur ja vahva ja igati äge spordipäev, mille viivad läbi Ironman korraldustiimi liikmed, ootame seda väga :)
Meie vahvad spordihuvilised osalevad Kostiveres toimuvatel pesapallivõistlustel, hoiame neile pöialt .)
Meie kõige kõige ägedam pesapalli huviline osaleb Kostiveres toimuval rahvusvahelisel pesapalliturniiril, kus lisaks Eesti keelele on kuulda ka Soome ja Läti keelt.
Meie juht osaleb Viljandis toimuval perekodu juhtide supervisioonipäeval, mida juhendavad Moreno keskuse võrratud terapeudid Tuuli ja Aivar. 
Käisime koostöökohtumisel Viljandi Perekodus, et jagada kogemusi ja saada uusi mõtteid.

Aprill
Meie lastehoidu külastas ootamatult ja meile üllatusena Sotsiaalkindlustusameti spetsialist, kes tuli veenduma, et lastel on meie juures hea ja kõik vajalik olemas. Järelevalve akti näol saime kinnitust, et oleme õigel teel ja oleme oma teenuse üles ehitanud just nii nagu peab.
Käisime SEB Heategevusfondi toel lastega Tartus vaatamas balletti "Naksitrallid" ja külastasime ka tagurpidi maja ning Vapiano pitsakohvikut.
Korraldasime oma asutuse sisehindamismeeskonnaga meie vahvale meeskonnale ühise ja õpetliku miljööteraapilise koolituspäeva, kus kõik said tutvuda ka meie uuendatud miljööteraapia käsiraamatu sisuga.
Juht osales ELNHÜ üldkoosolekul Tallinnas, et  olla kuuldud ja võtta uut infot kuulda. 
Veetsime aktiivselt koolivaheaega, käisime kinos, spas, teatris, Sup laudadega sõitmas, panime oma oskused proovile Rakvere Militaarkeskuse seiklustoas, uurisime põgenemistubades  oma loova mõtlemise oskusi ja panime proovile koostöövõime. 

Märts
Jagasime oma teadmisi miljööteraapiast KLAT meeskondadele.
Osalesime Tartus Masingu koolis toimuval konverentsil "Tabamata Vastuolu" ja tunnustasime meie asutuse erilist eripedagoog Pille Kriisat tema pühendumise ja südamega tehtava töö eest.
Meie juhtkond osales Rahvusvahelisel Sotsiaaltöö päeval  ESWA Tunnustusüritusel, kus anti üle meie poolt suur tunnustus Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhile Kersti Suun-Deketile. 
Meie juht tegi VIROLi sotsiaaltöötajate tunnustuspäeval vahva ja inspireeriva ettekande pereteraapiast ja peredega tööst ning ühtlasi tunnustasime seal ka Rakvere linnavalitsuse lastekaitseosakonna töötajaid inspireeriva koostöö eest ning andsime üle tunnustava auhinna ka Rakvere linna politseinik Kristi Ristile, kes on pühendunud koostööle ja lahenduste otsimisele, lihtsalt võrratu naine, tänu kellele tõime maakonda ÄKK ürituse. 

Veebruar
Meie noored käisid SEB Heategevusfondi toel Tallinna Noorsooteatris ja vaatasid etendust, mis pühendatud just noorte mõttemaailma analüüsile.
Meie perevanemad läbisid Imago suhtekoolituse ja kogesid koolituse raames ka koostööd oma pere noorega.
Meie pereterapeudid läbisid Tunnete keskse paariteraapia lühikoolituse.
Käisime kinos ja erinevates batuudi- ning mängukeskustes, nautisime koolivaheaega.

Jaanuar
Tähistasime uue aasta saabumist ja andsime ka uue aasta lubadusi ja nautisime aktiivselt koolivaheaega.
Käisime kaasa elamas ja uudistamas Rakvere Spordihallis toimuvat korvpalli turniiri, mille tulud kingiti meie laste sporditegevuste toetuseks.